تفاوت آیفون اکتیو و نات اکتیو

همانطور که میدانید ایفون ۱۳ در تاریخ ۱۴ سپتامبر ۲۰۲۱ عرضه شد و پس از عرضه شدن به  دو صورت اکتیو و نات اکتیو در اختیار خریداران قرار گرفت.

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که برای خرید ایفون ۱۳ بروید و از شما بپرسند اکتیو یا نات اکتیو، که  بین این دو مدل اختلاف قیمتی اندکی هم وجود دارد اکنون  ما در این مقاله به بررسی این دو مدل می پردازیم. تا شما بتوانید بهترین انتخاب را برای خرید آیفون خود داشته باشید.

آیفون اکتیو

اکتیو بودن به این معنی است که آن آیفون یک بار از جعبه خارج شده و تنظیمات مراحل فعالسازی روی گوشی صورت گرفته و دستگاه دیگر پلمپ نیست. این موضوع باعث نگرانی برای خریداران شده که پیشنهاد میشود آیفون خود را به صورت نات اکتیو یا نان اکتیو خریداری کنید.

آیفون نات اکتیو

نات اکتیو بودن به این معنی است که پلمپ گوشی باز نشده و مراحل فعالسازی روی آن گوشی صورت نگرفته است البته این مساله به این معنی نیست که گوشی خریداری شده ریجستر نشده، شما پس از خرید گوشی خود از یک فروشگاه معتبر کد ریجستری را به همراه کارت گارانتی دستگاه دریافت میکنید.

چگونگی تشخیص آیفون نات اکتیو و اکتیو

تشخیص اکتیو یا نات اکتیو بودن آیفون ها بسیار راحت آسان است. شما پس از خرید آیفون خود میتوانید با مراجعه به سایت checkcoverage.apple.com سریال آیفون خود را (که روی جعبه یا با مراجعه به setting>general>About) در فیلد Enter your serial number وارد کرده، اگر ایفون شما نات اکتیو باشد پیغام اکتیو کردن برای شما می آید که  باعث آسودگی خیال شما می شود. اما اگر گوشی شما اکتیو باشد با تصویری مواجه میشوید که روی آن اطلاعاتی نظیر تاریخ اکتیو شدن  و …. وجود دارد.

*امیدواریم توانسته باشیم با این مقاله کمکی به شما کرده باشیم*